.

הפיכת הפחד מאויב לאוהב
מאמר וסרטון מאת גלית בר-יוסף

הפחד הינו גורם שמשפיע על אנשים רבים ולעיתים משתק ומונע מאיתנו להתקדם. אם רק היינו מצליחים להפוך אותו לבן ברית שלנו הכול היה יכול להיות שונה.
במאמר זה אתן מספר דרכים להתבונן על הפחד מנקודת מבט שונה, שיכולה לשנות את כל התפיסה שלנו על הנושא.
פרטים נוספים עלי ועל שיטת העבודה שלי מוזמנים להיכנס לאתר של קופת בריאות.
מי שמעוניין לקבל ממני חומרים נוספים מוזמן למלא הפרטים משמאל ולהצטרף לרשימת התפוצה שלי (כל נרשם מקבל מדיטצייה במתנה).

הצטרפות לרשימת התפוצה
של גלית בר יוסף
* כל נרשם מקבל מדיטציה במתנה

כיצד להתמודד עם פחדים וחרדות

הפיכת הפחד מאויב לאוהב

ברצוננו לדון עמכם היום בתופעה כאובה וידוע על פני ארץ – פחד.

רבים מאד מבני האנוש סובלים מפחדים שונים ומרובים, בעוצמות שונות בתקופות שונות בחייהם. אותה תחושת פחד הינה כה עוצמתית היא, עד כי אינה מאפשרת לאותו האדם לפעול מתוך שיקול הדעת ומשתקת אותו. אותו שיתוק יוצר בגוף הפיזי שלכם תופעות שונות, החל מרעד, זיעה קרה, תחושת שיתוק, חוסר יכולת לדבר, תשישות ועוד ומגוון תגובות נפשיות: התנהגויות כפייתיות, הימנעויות מלפעול/לומר, פעולות לא רציונלית ועוד.

אותה אנרגיה של פחד הובילה היא את ההמונים לאורך כל העידן אשר מסתיים לו בעולמכם. אותו פחד משתק, מנע מכם התפתחות, שינוי, גדילה ולמעשה שימר את מקומכם. גורמים רבים בעלי כוח השתמשו בפחד למטרות שליטה והשפעה. זהו למעשה הכלי החזק ביותר שקיים כעת בעולמכם לשלוט בהמונים. אפילו הדתות למינהן, מושתתות על בסיס פרשנויות שיצרו לדברי האל, במנגנוני הפחדה ושכר ועונש, אשר סייע להם לשלוט בהמונים ולהעצים את כוחם.

פחד המגן עלינו

מרכיב הפחד הינו מרכיב פיזיולוגי אשר מושפע מרמת נפש. מטרתו המקורית של מרכיב זה בחייכם, היה לשמור עליכם. ואכן, קיימים מקרים רבים בו הפחד בא להתריע מפני סכנה שיש לשים עליה את הדעת. שעליכם לבדוק ולבחון היטב את צעדיכם לפני ההתקדמות, ולבדוק האם צעד זה נכון לכם. אם עומדים אתם על גג בניין גבוהה, הפחד יעלה ומטרתו ליצור תחושה של סכנה, הנובעת מתוך יצר ההישרדות שלכם. פחד זה למעשה בא לשמור עליכם וחשוב שתתנו לו מקום משמעותי ואת מלוא תשומת הלב.

פחד משתק המונע התפתחות

פחד נוסף, הינו אותו פחד משתק, אשר הזכרנו קודם לכן. פחד משתק לרוב מופיע כשאנו עומדים מול למידה חדשה, התנסות אשר לא אפשרנו לה מקום בחיינו, שיעור אשר באנו ללמוד. והכוונה, כל אחד ואחד מבני האנוש, שם על עצמו רשימה של נושאים אותם רוצה הוא ללמוד במהלך חייו, שיעורים/תיקונים אשר נשמתו באה לחקור ולהתפתח מתוכם. כשאנו נתקלים בשיעור מסוג זה, לרוב האוטומט אשר לנו מתעצם ומזהה את אותו המקום, אשר עד היום לא הסכמנו לפגוש ואותו פחד משתק מעלה מעין מסך של תעתוע. מסך אשר בא למנוע מאתנו ללמוד את אותו השיעור. מסך אשר מפעיל את כוחו של הפחד ויוצר מצב של הימנעות לעבור דרכו ולרוב התגובה הראשונית היא לברוח/להימנע/להישאר במוכר ובידוע, גם אם לא נוח הוא, או אפילו כולל סבל. הפחד מהלא נודע גובר עליו ומשאיר אותנו קטנים וחסרי כוח.

אותם מצבים של למידה בחייכם יכולים להיות בנושאים שונים, כגון: לדעת לעמוד על שלי, להכיר בערך שלי, לדעת לומר לא, לעמוד מול אנשים בעלי סמכות, פחד מפני עימות, פחד לעמוד מול קהל, רצון שיאהבו אותי ולפעול מפחד שאשאר לבד, פחד מתוך רמת הישרדות בסיסית לקורת גג, למזון, לתחושת בטחון ועוד נושאים רבים נוספים.

תרגיל בהדמיה - מאזני הפחד מופעלים

למעשה אותה למידה אשר מחפשים אתם נמצאת מתוך התמודדות עם הפחד. המודע אשר לכם יכול ללמד את עצמו ולהבין מה המשמעות של השיעור העומד לפני? מה הם האוטומטים המנהלים אותי כל חיי? ומהו המחיר שאני משלם בחיי כשאני נותן לאוטומטיים אלו לפעול בתוכי? כשיודעים אנו לזהות את אותם המרכיבים, ראיית השיעור העומד בפנינו מתחילה להיות בהירה יותר ומובנת לשכל ולהגיון שלנו. בכדי להצליח ללמוד את השיעור כל הרבדים שלנו נדרשים לשתף פעולה ולפעול יחד כצוות.

לאחר שההבנה הגיעה אל המודע, כעת הזמן לאפשר לרמה הנפשית מענה. ממש לדמיין את הפחד בתוכנו בתור דמות, כל מה שעולה ברוחכם מדויק הוא ותואם את רמות התת מודע שלכם. חשוב לעמוד מול אותה הדמות ולזמן  לצדכם שומר או מדריך אשר יהיה שם עמכם וייתן לכם את הביטחון לפעול. עליכם לצפות במתרחש כאילו רואים אתם סרט לנגד עינכם ולא לערב את הגוף הרגשי בתהליך, בשלב זה. הסכימו לשמוע את מה שדמות הפחד משמיעה, את המשפטים, האמרות, האמונות, האיומים, האזהרות... הקשיבו להם, ממקום גבוהה, אשר מתבונן על המתרחש מתוך מבט על. ראו בנוסף לאותה הדמות, את המחיר ששילמתם בחייכם כל עוד הקשבתם ופעלתם מתוך אותו פחד. דמיינו מעין מאזניים ששמים אתם בצידה השמאלי את אותו המחיר, אותם ההימנעויות, הקשיים, הוצאת האנרגיה המחשבתית, הסבל, הקשרים החברתיים, הזמן שבוזבז, כל אחד והנושאים הנוגעים בפחד האישי שלו.

כעת, התחברו פנימה ובצעו מעין סקירה בגופכם למציאת היהלום הפנימי, החיבור למהות נשמתכם, לידיעת הלב העמוקה ביותר. ייתכן כי תחושו אותו או שרק תדעו איפה הוא (גם אם נדמה לכם שאתם ממציאים). דמיינו כיצד מוציאים אתם מתוך יהלום זה דמות נוספת אשר תעמוד למולכם המייצגת את החיבור הגבוהה שלכם, לאני העליון, לרמה של הפוטנציאלים הגבוהים שבכם. התבוננו באותה הדמות וזההו את התכונות אשר קיימות בה אשר עדיין אינכם מזהים בעצמכם, כגון: אומץ לב, הכרה בערך, ידיעה פנימית של המהות, נחישות, בטחון עצמי, בטחון קיומי ועוד. התכוונו כעת לאותה הדמות ושאלו אותה מה תרוויחו בחייכם אם תסכימו ללמוד את אותו השיעור? ראו כיצד הרווחים מתרכזים להם בצדו הימני של המאזניים.

התבוננו לאיזה כיוון נוטות המאזניים, ראו באופן ברור וחד משמעי מה הדרך הנכונה ביותר לפעול במקרה זה על פי התוצאה שנוצרה. המאזניים נוטים שמאלה, עדיין נושא זה משרת אתכם ומשהו עוד לא בשל לשחררו. המאזניים נוטים ימינה, הגיע העת לאזור אומץ ולפעול להשתחרר מאותו הנטל בחייכם.

חשוב להבין יקרים, שלכל דבר יש את הבשלות שלו בעולמכם, יש את התהליכים והמרכיבים שצריכים להתהוות בדרך, להילמד, להפנים ולא ניתן ליצור קיצורי דרך שימנעו את אותה הבשלה. תהליך ההבשלה יכול להתקצר משמעותית בקבלת עזרה מקצועית אשר תסייע לרפא את אותם המקומות ולאיר את המקומות החשוכים שעדיין לא מסכימים לשחרר אחיזתם.

תהליך השחרור החל

במקרים אשר כף המאזניים נוטה ימינה, ניתן להתחיל בתהליך השחרור מתוך מקום מודע. חשיבות רבה להתייחס לאותו פחד שלכם כמנגנון אשר שמר עליכם לאורך כל אותם שנים, אשר פעל בכם בכדי להגן עליכם ולמנוע פגיעה. ולכן, מומלץ בשלב זה לדבר אל אותה דמות המייצגת את הפחד שבכם ולהודות לה על התפקיד החשוב שמילאה בחייכם ולהסביר לה בתוקף ברור שבוחרים אתם בשלב זה בחייכם לפעול מתוך חיבור גבוה, הכרה בערך ואמון ביקום שאכן מוגנים אתם ושמורים ובוחרים לשחרר את הפחד בנקודה זו בחייכם. שזה בטוח ואפשרי עבורכם ויש בידכם את כל הכלים והיכולות לפעול במקום זה בצורה עצמאית, בוגרת ובטוחה ויכולים אתם לממש זאת בחייכם כבר מהיום!

 

הביעו כוונה עמוקה בתוככם לשחרר אתכם ממגבלה זו בחייכם. התבוננו בדמות הפחד וראו באיזה אופן הוא מגיב? מה משתנה שם? מה הוא אומר? זכרו יקרים אתם אלו אשר מחליטים על חייכם, לכם הכוח לבחור באיזה אופן אתם בוחרים לחיות. במידה ונתקלים אתם בהתנגדות מאותה הדמות בקשו את עזרת ההדרכה וראו איזה תובנות יינתנו לכם בנושא.

להפוך את הפחד מאויב לאוהב

אהובים יקרים, המפתח הוא להפוך את הפחד מאויב לאוהב ! וזה השלב שהגוף הרגשי מצטרף לתהליך. כל עוד נלחמים אתם בו ומתנגדים לו, אתם נותנים לו כוח והוא מתחזק. החוכמה היא ליצור עמו מערכת יחסים הדדית, להתבונן עליו מתוך חמלה והבנות גבוהות, אשר מבינה את המהות שלשמה הוא נוצר ובוחרת אחרת, לצעוד עמו יד ביד מבעד לפחד ולפרוץ את מסך התעתוע. ברגע שהצלחתם לעבור דרך הפחד, הכול נראה שונה פתאום, מרגיש אחר. תוכלו לראות בבירור את האשליה שהייתה בדבר, את המקום שנראה כל כך מפחיד מקודם כמשהו יחסית לא נורא כמו שחשבתם. בכל פעם שתסכימו לעבור דרך הפחד, הפעם הבאה תהיה קלה יותר, עד שבסופו של דבר הוא יתפוגג לחלוטין בנושא זה והשיעור ילמד במלואו.

פחדים מגלגולים קודמים

חשוב לציין שקיימים פחדים לא רציונליים אשר גוררים אתם אותם מגלגולים קדומים יותר ולמעשה הבאתם עמכם את אותו הזיכרון הטראומטי אשר כל דבר המזכיר את הסיטואציה מעורר אותו. למשל אדם אשר מת מנפילה מגובה יכול לחוות פחד גבהים, אדם אשר טבע באחד מגלגוליו יפחד ממים, משהו שחווה מות אלים כלשהו, יפחד להסתובב ברחוב לבד או בלילה, מוות מחנק יכול להביא פחד ממקומות סגורים ועוד. מצבים מסוג זה, יש לפתור ע"י קבלת עזרה ליצירת שחזור של אותו גלגול וריפוי אותה טראומה, מתוך קבלת פרספקטיבה חדשה על הנושא.

נושא נוסף, בהקשר זה שרוצים אנו להתייחס אליו, הינו הפחד מהלא נודע. רבים מאד מבני האנוש אשר אין להם את הידע וההבנה כיצד פועל היקום ומערכות הבריאה, שאינם מאמינים בגלגול נשמות ומבחינתם מות הוא הסוף, יחוו פחד מהלא נודע. פחד משתק, פחד מוות שישאיר אותם באורח קבע במסגרת המוכר והידוע וכל דבר הקטן ביותר שיוציא אותם מאותו מרחב נוחות יעורר בהם את אותו הפחד. לאותם אלו, מציעים אנו להתחיל לרכוש ידע נוסף בנושא. כשההיגיון אשר לכם מתחיל להבין את המנגנונים (עד כמה שניתן) קל לו יותר להתמודד ולהסכים לפעול בתוך הלא ידוע. שיעור משמעותי חשוב שכל בני האדם עוברים כעת בעולמכם כחלק מאותו חילוף עידן, הינו הסכמה לשחרור שליטה ולפעול מתוך אמון בדרך וידיעה פנימית.

יקרים אהובים, כל פחד אשר תצליחו לנטרל מעליכם, יקדם אתכם צעד נוסף קדימה לעבר חיים שלווים ומאושרים יותר. הפחד בא לסמן לכם את תחומי הלימוד שלכם ולשמש כתמרור למקומות בהם יש להכניס למידה, היעזרו בו, אהבו אותו ושתפו עמו פעולה ובסופו של התהליך הוא יהפוך להיות החבר הכי טוב שלכם.

 

היו שלום יקירים ותהה דרככם סוגה בשושנים.

אנו איחוד האור

הועבר ע"י גלית בר-יוסף

050-2345347

קבוצת "קול הקריסטל" בפייסבוק

Gali.crystali@gmail.com

 

 

 

 

עדויות ממטופלים

פריצת דרך בביטוי העצמי בזוגיות ובקריירה

תודה על תהליך מרגש ועמוק שעברנו יחד, לקח לי 4 חודשים לבחור להגיע אליך … והיה שווה לחכות ….
הגעתי אליך כדי לפרוץ דרך בביטוי העצמי שלי בזוגיות ובקריירה. כמאמנת הוליסטית, הרגשתי שאני מביאה לידי ביטוי רק חלק ממי שאני ומהיכולות שלי,
מיד עלית על המקום שלא מספיק סומך על עצמו , נצמד לתבניות, בשליטה ועל המקור שלהם…
מן הסתם עשיתי כבר עבודה על האישויים האלה, יחד עם זאת איתך הצלחתי להגיע ב- 4 טיפולים לרבדים עמוקים שאליהם לא הגעתי עד היום,
בזכות הניווט העדין של ההדרכה הצמודה שלך, הסבלנות, החמלה וארגז הכלים האינסופי שיש לך שממנו ידעת לשלוף בכל פעם את הכלי המתאים לי באופן מדויק.
עשית איתי עבודת ניקיון יסודית ומדהימה , שהשתקפה במציאות באופן מיידי, ברמת החופש שלי לבטא את עצמי באופן אותנטי בכל מערכות היחסים בחיי, בפידבקים שאני מקבלת מהסביבה , בהתרחבות של העשייה שלי.
ואולי הכי חשוב ביכולת שלי לנקות את עצמי בעצמי כשרגש נמוך עולה.
קיבלתי ממך המון כלים שמעשירים אותי גם בתהליכים שאני מעבירה,
תודה על ההשראה שאת עבורי …
ואחרונה חביבה , תודה לשאקירה (החתולה) האסיסטנטית הצמודה….

ריקי

אהבת אמת

ביום הראשון שישבתי על הספה החומה והחמימה של גלית שאליה הגעתי ממקום שבור וריקני, זה היה היום שבו הבנתי כי המציאות שלי התחלפה מנגד עיניי וכהרף עין, הכל הסתחרר סביבי, הבילבול היה עצום, וכל אותן תחושות עלו בי בעיקר בתום מערכת יחסים, קצרה יחסית, אך בזמנו נראתה בעיניי רבת משמעות, זו היתה פרידה שכאבתי מאוד, לא הצלחתי להשתחרר משם, באמת האמנתי שפספסתי את אהבת חיי.

לשמחתי הרבה, לאחר ביקור אחד בלבד בחדרי ליבי, במדיטציה המדהימה שהביאה לנו גלית בר יוסף “להבת האיזמרגד” הגעתי להבנה המוחלטת מהי אהבת אמת!!!  ואיך זה באמת מרגיש, ואיך זה צריך להיות !

 גיליתי שלא באמת אהבתי שם,  התאהבתי ברעיון של להיות בזוגיות, נהנתי מחוויית “המשתמש”  נקרא לזאת כך,  כי באותה מדיטציה מטריפה הרגשתי זאת היטב בגוף,  הרגשתי זאת בלב,  ההתרגשות גאתה בי ומילאה אותי עד תום, גופי רטט, קפץ, הצטמרר, פרצתי בבכי גדול, כי הבנתי שאני יודעת אהבת אמת מהי…

אהבה ללא תנאים, אהבה שמגיעה מקבלה אמיתי ומלאה של האחר, כולם דיברו על זה, אמרו לי את זה, לא הבנתי על מה הם מדברים עד לאותו רגע קסום ומופלא, הרגע שבו פגשתי אותו שם, בחדר האדום שבלב שלי, את האיש שלי, הוא בא להראות לי שהאהבה שלי, אותה אני מבקשת כאן, והיא בדרך, והיא מאוד מאוד קרובה, שלמעשה היא כבר שלי. אני מודה לו לאיש היקר שיושב אצלי בלב, כי הוא גילה לי שלא פספסתי דבר, ושהיום אני יכולה לבחור את בן הזוג שלי ממקום שלם ואמיתי, ואיתו ארגיש את אותה תחושה רוטטת…

וזוהי המציאות החדשה של חיי, אהבת אמת, מעתה ועד עולם. אני רוצה לומר תודה לאותו בן זוג עבר, הוא עזר לי לראות כל זאת, אילולא אותה מערכת יחסים לא הייתי מגיעה לאותה ספה חמימה ולאותה תובנה בעלת ערך רב ומשמעות עצומה עבורי.

תודה לך ותודה לגלית המדהימה! 

נעמה

שחרור מדכאון

אני מטופלת של גלית בשנתיים האחרונות ובעזרתה התנקיתי מכדורים אנטי דיכאוניים, עברתי בשלום הפלה בחודש חמישי ואני ממשיכה להיתמך בה בתקופה לא קלה גם עכשיו – עם תינוק בן חצי שנה ובעל שגילו אצלו סרטן.בלעדיה לא יודעת אם הייתי מצליחה לשרוד ככה. גלית מסורה, מקצועית ועוצמתית ביותר. היא חלק מאד מאד משמעותי בחיי. 

אילה

יציאה לעצמאות

גלי יקרה,

רציתי להודות לך על התהליך המדהים שאני עברתי ועדיין עוברת אצלך. השינויים שאני מרגישה שחלים אצלי בחיים הם מהותיים ולפעמיים אני מופתעת מעצמי ומעוצמת התהליך, מדרך ההתנהגות החדשה שנבנתה אצלי באישיות, מהביטחון שמוקרן מתוכי במצבים שבעבר לא הייתי חולמת להגיב ולהיות כמו שאני היום.

עשיתי מהלכים שפחדתי לעשות בעבר כשסוף סוף עזבתי את בית הורי בגילי המופלג (45) והתחלתי לנהל חיים עצמאיים משלי עם כל הקושי שבמצבי הכלכלי בכלל הקושי הנפשי, שיניתי הרגלים לא טובים,  אך לא הייתי מוותרת על השמחה והאושר שבעצמאות שרכשתי לעצמי. בפיתוח היכולות שלי וראייה נכונה וצלולה של מה המהות והמשמעות של החיים שלי.

נתת לי כלים להתמודד ולהבין איך להתגבר על הקשיים ועמדת לצידי בכל רגע ורגע.

היום, אני יודעת מה אני רוצה מעצמי בביטחון מלא והולכת לקראת זה במלוא העוצמה והשמחה וכל זה בתמיכתך ועידודך והידע שלך שהנחלת בי. היום אני אישה עצמאית שבונה את החיים שלי. דבר שלא יכולתי להגיד על עצמי בעבר.

אני מרגישה שאני סוף סוף  מחוברת לעצמי ואני מתקרבת בצעדיי ענק למקום שבו אני מייחלת לעצמי להגיע שנים רבות. אני מתקלפת ומגיעה אל הגרעין של האני הצלול ביותר שלי.

הנועם והאכפתיות שאת מפגינה מדהימים אותי כאשר את מצליחה להגיע אלי כמעט בכל מצב ואני מעריכה את זה מאוד.

אני מאושרת שהתמזל מזלי שפגשתי בך, תודה על הכל.

אורלי

התמודדות עם קשיים בחיים

אחת התכונות הבולטות אצל גלית היא נחת, יציבות וידע גלית יודעת.

אל גלית נזרקתי מתוך סופת הוריקן, עירומה (במלוא מובן המילה בלי בית ,עבודה וכסף ורכב מרוסק) חבוטה ובעיוורון מוחלט. גלית ידעה שאגיע אליה וקבלה אותי בסובלנות רבה.דיברה איתי בגובה העיניים, חיזקה אותי, נתנה לי כלים והנחתה אותי. היא הסבירה לי  שעלי לבצע את ההנחיות ושהאחריות שלי בלבד, תוך שהיא תומכת באהבה ואמונה ללא תנאי .

התחלתי טיפול עם גלית, היא פרטה לי את הסיטואציה. המעידות שלי היו מעגליות, עליות  ונפילות וככל שלא ראיתי  מה לתקן הנפילות היו קשות ומרות יותר.

מאז השיחה הראשונה שלנו ועד היום עברו חודשיים. במשך חודשיים אלו חטפתי עוד כמה טלטלות משמעותיות אבל מול אלו (כמה שהיו קשות) ידעתי איך להתמודד איתן כשגלית תומכת , וכך מצאתי עבודה שמתאימה לי ביותר.

כעת יש  לי פרוספקטיבה לחיים ואני רואה את האור בקצה המנהרה. עם מטרה ברורה ושלבים מדויקים בדרך.זה נותן לי הרגשת בהירות ונחת. וגם שיש זעזועים אני יציבה מול הטלטלות ללא פחד תוך ידיעה ברורה שאני בדרך הנכונה.

בשנים האחרונות קראתי המון בנושא הגשמה עצמית ופניתי אל מספר מטפלים. אל גלית נחשפתי דרך האינטרנט בהמלצת אחיינית שלי (ומאחר שהיו לי ספקות לא מעטות) קראתי מאמרים ותקשוריםשלה וכן ראיתי והקשבתי לסרטונים בYou tube. גוון הקול שלה שמקרין ידע עומק אמיתה גרמו לי לפנות אליה . וכך הבנתי שסוף סוף הגעתי למורה הנכון ובאיכויות גבוהות שתואמות לי.

עדנה

גלית בר-יוסף

גלית בר-יוסףמלוות תהליכי מודעות והתפתחות אישית, מפתחת שיטת "קול הקריסטל" לשינוי תודעתי, מנחת סדנאות להתפתחות ומודעות, מפגשי מדיטציה בתקשור בשילוב קול ומנחת מעגלי נשים. אני משלבת מגוון שיטות וכלים בין היתר שיטת המסע, דמיון מודרך, תטא הילנג, תקשור, ריפוי בקול וכלים אנרגטיים רבים נוספים בשילוב אנרגיית הקריסטל.

שיטת "קול הקריסטל" הינה שילוב של טכניקות שונות אשר יוצרות שינוי עמוק ומהותי במטופל. התאוריה טוענת שלכל תא בגוף האנושי יש זיכרון רגשי, המשפיע עלינו, גם שנים אחרי שהתרחש ותופעה זאת גובה מאתנו, מחיר יקר וכואב. למעשה, מאחורי כל בעיה פיזית יש מקור ריגשי שרוצה התייחסות וריפוי. כשאנו נותנים את המענה התודעתי ומרפאים את פצעי העבר, הסימפטום הפיזי יכול להשתחרר מגופינו.

אתר "קול הקריסטל", נייד: 050-2345347, קבוצת "קול הקריסטל" בפייסבוק

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.